Legendy zeme Euthie

Euthia alebo celým názvom Legendy zeme Euthie je česká hra na štýl Heroes of Might and Magic, ale v prevedení stolovej hry

Cena
61 €
50,41 € bez DPH
Dostupnosť:
Vypredané
ks
Kód tovaru:
LZE
Záruka:
2 roky
Hmotnosť:
4.5 kg

Ak ste fanúšikom série hier Hereos of Might and Magic a zároveň hľadáte jej stolnú verziu, tak Euthia spĺňa obe tieto požiadavky.

Musíme pochváliť prevedenie počítačovej hry do roviny stolovej hry, tento počin sa nie vždy podarí, no v tomto prípade sa to autorovi Tadeášovi Spoustovi podarilo výborne.

Euthia je určená pre 2-4 hráčov, doba hrania sa predlžuje podľa počtu hráčov no vychádza to cca na 45-90 minút na jedného hráča/celá hra.

Odporúčaný vek na hranie je od 14 rokov.

Hra je kompletne v češtine, pravidla sú zrozumiteľné a v podstate aj ľahko pochopiteľné hlavne po pozretí videonávodov.

Hra má prvky aj kooperatívnej hry, kedže hráči sa snažia spoločne poraziť drakov a elementálov, ale zároveň bojujú aj proti sebe.

V hre proti sebe boju hráč proti príšeram, za príšeru bojuje druhý hráč a snaží sa vyhrať súboj proti hráčovi. 


Hra má aj ďalšiu výhodu v možnosti uloženia alebo tzv. save-ovania. Nemusíte hru dokončiť, stačí ak sa dostanete so spoluhráčmi po checkpointy - elementály alebo draci.

Nabudúce môžete pokračovať v hre od posledného dosiahnutého checkpointu.

Pre fajnšmekrov je aj hra pre šampiónov, kde sa hrá bez milníkov resp. checkpointov, navyše so sťaženými podmienkami.


Jediným mínusom hry je veľký počet prvkov ako žetóny, dielky mapy,...vďaka čomu má hra aj poriadnú hmotnosť až okolo 5kg.

Jednotlivé herné prvky su pekne graficky spracované, hra má pekný príbeh, unikátnosť každej hry vďaka novo tvorenej mape.

Podobné hry sú napríklad Mage Knight, avšak ten má komplikovanejšie pravidlá.


Recenzie od hráčov, ktorí hru testovali a články nájdete tu: Nás presvedčili natoľko, že sme si hru zakúpili aj do našej zbierky a po niekoľkých hrách to určite neľutujeme, je to fakt podarená hra.

https://legendyzemeeuthie.cz/recenzeaclanky/

Nás presvedčili natoľko, že sme si hru zakúpili aj do našej zbierky a po niekoľkých hrách to určite neľutujeme, je to fakt podarená hra.


Viac informácií o hre, spolu s obrázkami sa dozviete aj priamo na ich stránke https://legendyzemeeuthie.cz/o-deskove-hre/

Videonávod 1.časť

Videonávod 2.časť

Videonávod 3.časť

Videonávod 4.časť